Polskie forum Dwarf Fortress!

Zapraszamy do rejestracji. Forum nie urośnie bez twojej pomocy!


#1 2014-07-14 15:50:26

Pingwin

Moderator

457535
Zarejestrowany: 2013-11-30
Posty: 51

Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

Minęły ponad 2 lata od ostatniej aktulizacji do naszej ukochanej gry która stała się wersja na dzień dzisiejszy 0.40.03 która w obecnym stanie będą wychodzić nowe łatki poprawiające nowe błędy. Główna wersja która wprowadza nowe rzeczy to 0.40.01. Najwięcej zmian wprowadziła w trybie Adventure ale to nie znaczy że w trybie budowania fortecy nie zaszły zmiany.

- aktywniejszy świat - patrole, sukcesja władców, bandyci i inwazje

- przed każdą grą, w świecie gry mijają dwa tygodnie (nie wiem w czym to ma pomóc tak naprawdę...)

- fortece można opuścić i odwiedzić z powrotem, chyba że zostaną zaatakowane przez wrogów podczas twojej nieobecności, można także przejmować fortece które zostały opustoszone w czasie generowania świata (klawisz R podczas wybierania miejsca na swoją fortecę, często są one bardzo proste, ale zdarzają się także naprawdę rozbudowane perełki)

- drzewa stworzone są teraz z kilkunastu części (!!!) - oznacza to, że posiadają pnie, gałęzie, liście. Mają też różne wysokości, co wygląda świetnie, a na dodatek dają kilka jednostek drewna po ścięciu. Jak możecie się domyślać, spowodowało to kilka bugów - ptaki nie potrafią ominąć drzew i w nie uderzają, ginąc zazwyczaj przy tym. Jesienią spadają liście, co powoduje gigantyczne spadki w wydajności, każdy liść staje się śmiercionośny, gracze raportują że spadające listki potrafią uszkodzić mózgi przechodzących pod drzewami krasnali

- można skakać, wspinać się i biegać szybko w obu trybach, co powoduje że krasnoludy wspinają się na drzewa, podobnie jak przestraszeni ludzie na swoje domy. Oczywiście, krasnoludy często nie potrafią zejść z konarów, trzeba ścinać więc drzewa na których siedzą...

- podczas walki można teraz złapać przeciwnika np. za rękę którą atakuje, można do swoich ataków dodać przymiotniki je opisujące (ciężki/lekki itp.), a na dodatek można w ciągu jednej tury wykonać więcej niż jeden atak, ale będzie to powodowało pewne ograniczenie jego siły

- plotki rozsiewane są coraz lepiej, dotyczy to szczególnie działań gracza, który staje się coraz lepiej znany w świecie (chyba że zabije świadków swoich działań)

- można podróżować tunelami w trybie adventure

- postaci mają teraz większy wachlarz emocji, odpowiedzi na nie, potrafią reagować na to, co dzieje się wokół nich i wobec nich (świetnym przykładem jest towarzysz jednego z graczy, który był strasznie strachliwy i podczas każdej walki z wrogami tracił przytomność, po czym upadał na ziemię; często też rodzina osoby zabitej przez gracza najpierw na niego nakrzyczy, potem opluje, a na sam koniec zaatakuje, płacząc...)

- nowe metale podobne do adamantine, ale generowane proceduralnie (powinny być tak samo dobrej jakości, ale próby graczy zaprzeczają temu - adamantine jest ciągle najlepszym materiałem)

- można pić swoje łzy i pot, a bohaterowie niezależni w trybie adventure z zapałem plują na swoich wrogów. Dwarf Fortress oficjalnie zamieniło się w festiwal potu, wymiotów, krwi, śliny i łez. Warto było czekać.

- nowe rośliny i przedmioty

- mnóstwo innych rzeczy!


W najbliższym czasie co jakiś czas będą wychodzić małe aktulizację poprawiające błedy w grze, która w końcu będzie stabilna.

Offline

 

#2 2014-08-03 23:50:10

Hasthol

Moderator

19923351
Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 21

Re: Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

Nowa wersja jest trudniejsza, mam late spring i ambush koboldów. Mijaja od tego pare miesięcy - death walk. Inna forteca. Ledwo się osiedliłem - siege elfów.

Offline

 

#3 2014-08-10 19:30:49

Pingwin

Moderator

457535
Zarejestrowany: 2013-11-30
Posty: 51

Re: Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

Fajnie by było gdyby ktoś kto znalazł nowości w Dwarf Fortress je opisywał.

Offline

 

#4 2015-01-27 11:33:13

klima933

Peasant

Zarejestrowany: 2015-01-27
Posty: 5

Re: Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

Witam Panie i Panowie, wiem że to nie temat na to ale czy forum jeszcze istnieje? Ktokolwiek zagląda z grających?

Offline

 

#5 2015-01-27 17:43:03

jakubbb

Peasant

Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 4

Re: Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

A czy twórcy myślą by wprowadzić kiedyś tutaj multi?

Offline

 

#6 2015-01-30 16:03:53

klima933

Peasant

Zarejestrowany: 2015-01-27
Posty: 5

Re: Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

Ciekawe pytanie, ale według mnie nie ma w tej grze sensu i możliwości. Widzę parę przeciwwskazań co do multi. Jedynie co by miało sens to Adventure mode

EDIT: sorka, urwałem w połowie zdania ale wiecie, piątek i koniec pracy :D wracając

Jedynie miało by sens Adventure, ale to też jest rzecz ciężka, biorąc pod uwagę że to się odbywa w turach, dla płynności rozgrywki trzeba przerobić na multi w czasie rzeczywistym, jednak skomplikowana budowa gry w czasie rzeczywistym była by straszna do ogarnięcia :)

Ostatnio edytowany przez klima933 (2015-01-30 18:20:26)

Offline

 

#7 2015-02-08 12:58:13

Pingwin

Moderator

457535
Zarejestrowany: 2013-11-30
Posty: 51

Re: Nowa aktualizacja nowy Dwarf Fortress

Jedyną opcją coś podobnego to wspólne prowadzenie tej samej osady przekazywaniu kolejnej osobie nasz save.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Allotjament Annapolis top eleven nocleg w ciechocinku