Polskie forum Dwarf Fortress!

Zapraszamy do rejestracji. Forum nie urośnie bez twojej pomocy!


#1 2013-01-05 11:17:48

jakubbb

Peasant

Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 4

Spolszczenie

Mam pytanie, czy ktoś wie czy jest spolszczenie do dwarf fortress? Albo czy ktoś nie wie czy mają dodać do gry kilka nowych języków?

Offline

 

#2 2013-01-19 17:43:59

Grzesiuk

Peasant

Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 3

Re: Spolszczenie

Niestety, nie ma takiego. Poza tym? Po co ci one.
Biorąc pod uwagę, że połowa internetu jest angielska, to nieznajomość tego języka może być bardzo nie na rękę.

Offline

 

#3 2013-01-19 22:08:26

jakubbb

Peasant

Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 4

Re: Spolszczenie

Niestety jestem słaby z angielskiego, próbowałem sił w tłumaczeniu ale się poddałem.

Offline

 

#4 2013-07-02 20:45:58

 Tunczyk

Farmer

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2013-07-02
Posty: 15

Re: Spolszczenie

Takie tłumaczenie nie istniało i napewno narazie sie nie pojawi. Gra pisana jest przez jedną osobę zwaną Toady. Człowiek ten zajmuje się samym rozwojem gry a nie tłumaczeniem a o wszelkich newsach możesz poczytać tu: http://www.bay12games.com/dwarves/. A teraz z innej mańki powiem tak jeśli kiedykolwiek zdecyduje się on na jakiekolwiek tłumaczenia to język polski zdecydowanie stoi na samym końcu ze względu na odmianę i skomplikowana gramatykę. Na przykład małe słówko "Steel" a w polskim "Stal, (jaki)stalowy, (z czego zrobiony)ze stali" ... więcej chyba nie trzeba tłumaczyć. Za to mam radę jeśli umiesz myśleć to GoogleTlumacz + trochę logiki i problem rozwiązany.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
VĹĄichni dodavatelĂŠ v oblastiRaĹženĂ˝ przegrywanie kaset vhs spa Ciechocinek pakiety Komornik Polkowice