Polskie forum Dwarf Fortress!

Zapraszamy do rejestracji. Forum nie urośnie bez twojej pomocy!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2013-09-08 08:44:35

dworzan11

Peasant

Zarejestrowany: 2013-08-20
Posty: 6

broker

Mam problemy z brokerem. przyjechała do mnie karawana, miałem wybudowany trade depot, przyniesione przedmioty na sprzedaż i wyznaczonego brokera ale on nie chciał przyjść chociaż nic nie innego nie robił.

Offline

 

#2 2013-09-09 16:30:51

 Tunczyk

Farmer

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2013-07-02
Posty: 15

Re: broker

Tak, to bywa bardzo wkurwiające może być tego kilka powodów:
1. Aby tego uniknąć zawsze sprawdź czy twój NOBL na pewno w tym momencie ma wyłączone wszystkie JOBY.
2. Pamiętaj że w dwarfie obowiązuje "Ważność (priorytety) prac i potrzeb" także Jedzenie, picie, sen, oraz oczywiście BREAK są najważniejsze :) więc jeśli twój dwarf robi któryś z nich nie licz że ruszy są szanowną dupcię.
3. Sprawdź także czy twój dwarf nie jest w jakimś z twoich składów (militaria). Gdyż obecna wersja gry ma błąd który powoduje iż staje się on wtedy a społeczny i ma totalnie w dupie kupców oraz przedstawicieli (chyba się LAISON pisze :))

A teraz jak temu zapobiec:
1. Każdy kto gra w dwarfa dłużej wie że trzeba mieć BURROW który zasięgiem obejmuje tylko depot. Dwarf "MUSI" iść do burrowa kiedy jest do niego przydzielony i jest to job o prawie największej wadze. Są tylko dwa które mają wyższą jedzenie i picie ale tylko i wyłącznie kiedy jest on extremalnie głodny lub spragniony. To także są jedyne sytuacje kiedy dwarf może bez działania czynników zewnętrznych opuścić burrow.
2. Najlepiej wysyłać go do depota tuż przed wejściem karawany w zakres depota lub w momęcie keidy wszyscy kupcy znajdą się na depocie.

Mimo tych wszystkich zabiegow wciąż może się nie udawać więc warto mieć save w momencie wejścia karawany na mape (i nie tylko z tych powodów XD). Dodatkowo niektórzy starsi gracze preferują zmiane możliwości w depocie z "Only broker can trade" na "anyone can trade" ale ja tego nie lubie.

Jeśli coś se przypomne to dopisze

Offline

 

#3 2013-09-12 18:44:49

razieltnt

Farmer

Zarejestrowany: 2013-07-02
Posty: 10

Re: broker

polać temu posterowi powyżej, dokładnie tak się to robi

Z kolei ja mam zwyczaj, że jeżeli już karawaniarze przyszli, stoją i są "nieobsłużeni", pokazał się tekst o tym, że za niedługo wybędą sobie z Twego depota, oraz nie zanosi się na to, że ktoś ich obsłuży - wtedy odpalam "anyone may trade" i jakiś hauler w wolnej chwili obsłuży karawane. Lepsze to niż ich "nagła ucieczka" przez brak obowiązkowości brokera (a w konsekwencji brak itemków :) ).

Jeżeli planuje sie brokera przy embarku, to NAJCZĘŚCIEJ typ, którego planowałeś na brokera zostaje Expedition Leaderem - to on prowadzi rozmowy z npc ras. Rozmowa ma podobny priorytet co trade at depot i jest kolejną przeszkodą w trade...

@Edit
dobrym pomysłem jest też wysyłanie brokera do burrowa jak najwcześniej po pokazaniu sie karawany na ekranie - dziwnym trafem czasem mu to sporo czasu zajmuje. Dorfy mają tendencję do zapierdzielania jak szalone do burrowa albo ociągania się z tym strasznie.
Ponadto jeżeli broker jest woodcutterem/minerem to musi odnieść swoje narzędzie pracy zanim przystąpi do innej pracy (czyli rozmowy), ale tego 100% nie jestem pewien.

Ostatnio edytowany przez razieltnt (2013-09-12 18:52:48)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotels-world.pl spa Ciechocinek pakiety Komornik Polkowice